Zavolejte nám +420 603 221 814 nebo napište klempirdambor@seznam.cz

Střešních krytin je opravdu hodně. Jak se v nich má zákazník vyznat? Která je pro něj vůbec ta nejlepší? Nebojte se, poradíme vám. Klempířství Dambor je tu mnoho let a proto můžete čerpat z našich znalostí i dovedností. Přehled jednotlivých krytin můžete vidět popisu níže. Sami si tak můžete udělat obrázek o tom, která krytina je pro vás skutečně ta nejlepší.

Střecha je základ rodinného i bytového domu. Je třeba se o ni dobře starat, aby sloužila ještě mnoho dalších let po položení. Každý dům však potřebuje něco jiného. I z toho důvodu na trhu existuje mnoho alternativ, které můžeme využít.

Přehled druhů střešních krytin

Plechová střešní krytina

Zcela určitě nejrozšířenějším materiálem, který zdobí střešní krytinu, je plech. Nabídne mnoho různých profilů i barevných variant. Plechová krytina je velice odolná vůči vnějším živlům a v případě estetiky i kolikrát velmi povedená. Setkat se můžete s plechem rovným, vlnitým, trapézovým nebo plechem typu Snap-lock. Plech jako levná varianta střešní krytiny je dnes navíc i výrazně efektivnější i estetičtější, než v dobách předchozích. Rozumná volba.

Asfaltová střešní krytina

Dalším, velice levným řešení, je asfalt. Instalace asfaltové krytiny je rychlá i málo pracná. S asfaltovou krytinou se nejčastěji setkáváme u menších typů staveb, jakými jsou dřevěné chaty a chalupy, pergoly, stání pro auto, případně i malé ekonomicky nenáročné domky.

Šindelová střešní krytina

Šindele jsou tady s námi už od pradávna. Ač se to nemusí úplně na první pohled jevit, i zde jde technologie neustále dopředu. V dnešní době je šindelová střecha využívána hojně tam, kde se snažíme vrátit objektu původní venkovský nádech. Lehký malebný materiál, který vrátí vaší chalupě zašlý lesk, se snadno aplikuje i následně opravuje. Nevýhodou se může jevit jeho protipožární účinnost.

Šablonová krytina

Velmi elegantní řešení, které se objevuje i dražších rodinných vil. Ač je šablonová krytina náročnější na instalaci, výsledek stojí opravdu za to. Šindelová krytina je výrazně lehčí, než ostatní krytiny a tudíž je vhodná i pro rekonstrukce u poddimenzovaných krovů. Velmi dobré a účinné řešení, které navíc velmi dobře vypadá. S šablonovou krytinou chybu neuděláte.

Pálená krytina/pálená střešní taška

Netřeba představovat. Bobrovka je nejpopulárnější střešní krytina nejen v České republice. Pálené tašky si našli své místo a tvoří tradici, která se u nás drží už po mnoho let. Instalace pálené krytiny je jednoduchá a navíc si můžete vybrat z široké škály tvarů i barev. Keramická hlína, ze které jsou krytiny vyráběny, je přírodní a velmi ekologický materiál. Skvělá volba pro vaši střechu.

Kontaktujte nás

Stále si nevíte rady s výběrem? Potřebujete střechu opravit, nebo postavit novou? Ozvěte se nám. Rádi vám připravíme návrh, potažmo představíme jednotlivé varianty zvlášť. Společně pak vybereme to nejlepší pro váš dům, chatu, chalupu i dřevěnou pergolu.

Kontaktujte nás

Máte problém se střechou? Kontaktujte nás! Konzultace zdarma.