Střecha na domě musí splňovat technické, funkční i estetické požadavky a mezi nejdůležitější patří její tepelná izolace.
Víte, že díky správné tepelné izolace střechy můžete ušetřit až 30 % nákladů?
Teplo utíká směrem nahoru, a proto hraje zateplení střechy tak klíčovou roli. V zimě vám teplo izolovaným stropem či střechou neuteče a v létě zase dovnitř nepustí horký vzduch zvenku.
Jak zjistit, že izolace střechy je nedostatečná?
Určitých signálů si všimnete i sami (např. příliš rychlé tání sněhu na střeše oproti jiným budovám), ale na pečlivou kontrolu je lepší pozvat odborníky. Při celkové revizi střechy i pomocí termovize přesně detekujeme problém, které je třeba řešit. Sepíšeme potřebné činnosti spolu s cenovým rozpisem jednotlivých prací.
Pokud je původní izolace v dobrém stavu, jen je její vrstva nedostatečná nebo jsme objevili tepelné mosty, stačí ji doplnit (např. pomocí foukané minerální izolace). Když je původní izolace už ve špatném stavu, vyplatí se ji úplně vyměnit.
Zateplit lze všechny typy střech (šikmé i rovné) i půdní prostory.
Mám zájem o nezávaznou cenovou nabídku
Jaké typy izolace jsou do střechy nejvhodnější?
- Minerální vata: je vyrobena z vláken minerálního původu. Může být buď skelná nebo kamenná (podle hlavní suroviny, ze které je vyrobena). Velkou výhodou je nehořlavost, paropropustnost a skvělé tepelně izolační vlastnosti.
- EPS polystyren: je lehká a tuhá organická pěna ve formě bílých izolačních desek. Má dobré tepelně izolační parametry a je cenově dostupná. Při nesprávné aplikaci poměrně snadno vznikají tepelné mosty.
- Stříkaná PUR pěna: je odolná a má dlouhou životnost. Při správné aplikaci je minimální riziko tepelných mostů. Nevýhodou jsou vyšší pořizovací náklady a hořlavost materiálu.
Co získáte díky kvalitní izolaci střechy?
- Zvýšení komfortu bydlení (menší výkyvy teplot v místnostech v průběhu roku)
- Ušetření na energiích
- Zvýšení hodnoty nemovitosti
- Dobrý pocit z ekologicky šetrnějšího přístupu