Zavolejte nám +420 603 221 814 nebo napište klempirdambor@seznam.cz

Montujeme nové, opravujeme stávající. Kvalitní střešní krovy, jakožto nosné konstrukce střech, jsou nedílnou součástí naší klempířské práce. Účelem krovu je především přenesení zatížení od vlastní tíhy, má vliv na skladbu střešních plášťů, ale odolává také přírodním živlům. Podle konstrukce krovy dělíme na několik typů. My se specializujeme převážně na dřevěné vazníkové krovy

Dřevěné krovy 

Z historického hlediska se jedná o nejpoužívanější konstrukci střech. Dlouholetý vývoj umožnil dřevu si tuto nálepku zachovat. V současné době dřevěné krovy optimálně využívají nosné prvky s citem pro konstrukční detaily a spoje, které zajišťují maximální únosnost a i dlouhodobou životnost střechy.

Vazníkové krovy

Vazníkové krovy mají několik výhod oproti ostatním krovům. Představují jednoduchou výrobu i montáž, vzhledem k jejich rozpětí jde relativně o lehkou konstrukci, jsou vhodné pro typizaci i prefabrikaci. Nevýhodou se může zdát to, že vazníkové krovy můžeme použít jen u jednoduchých tvarů půdorysu, dále jsou použitelné jen pro sedlové a pultové střechy se štítem a pokud má střecha širší rozteč vazníků, pak je o to složitější vytvořit kompaktní plášť střechy. 

Materiálů pro vazníkový krov je celá řada. Dobrou volbou je jednoznačně dřevo. To disponuje malou hmotností, jednoduchou výrobou a především možností zesílení. Oproti tomu je důležité, při použití tohoto typu materiálu, počítat s tím, že dřevo lze aplikovat na střechy s menší roztečí, neopomenout případnou hořlavost, ale také brát v úvahu dřevokazné škůdce, které se mohou v průběhu let objevit. Dlouhou životností naopak zaujmou železobetonové vazníky a vazníky z předpjatého betonu. Ačkoliv si nevyžadují žádnou větší údržbu, je při výběru tohoto materiálu vzít v potaz jejich obrovskou hmotnost a navíc nelze zvýšit jejich únosnost. Poslední typ materiálu pro vazníkové krovy je vazník ocelový. Ten, ač splňuje podobné výhody, jako dřevěné vazníky, tak je náchylný především na korozi.

Kontaktujte nás

Z těchto důvodů preferujeme pro montáž střešních krovů v současnosti stále nejpoužívanější materiál vazníkového krovu - dřevo. Aplikace je jednoduchá, možné opravy také. V případě jakéhokoliv dotazu nás neváhejte kontaktovat.

Kontaktujte nás

Máte problém se střechou? Kontaktujte nás! Konzultace zdarma.