Zavolejte nám +420 603 221 814 nebo napište klempirdambor@seznam.cz

Většina klempířských prvků, okapů a svodů je vyrobena z pozinkovaného plechu. Ten stejně jako většina kovů podléhá korozi a potřebuje tedy pravidelnou údržbu. Tato údržba nespočívá pouze v pravidelném čištění, ale také v pravidelném obnovování nátěru. Je nutné tímto způsobem udržovat nejen klempířské detaily, okapy a svody, ale také je třeba provádět nátěr plechové střechy.

Jak často je nutno údržbu nátěrem provádět záleží na několika faktorech (lokalita, množství ptactva v lokalitě, vegetace v okolí, druh a stav střešní krytiny…). Díky pravidelným nátěrům lze zamezit korozi a dešťová voda také poteče tam, kam má.

Jak nátěry klempířských prvků, okapů a svodů probíhají?

Klempířské prvky, okapy a svody je nejprve nutné dokonale očistit a odmastit. Je nutné odstranit z nich oloupaný, starý nátěr, očistit rez a další nežádoucí nečistoty jako např. mech. Pro dlouhou životnost nátěru je nutné dodržet správný technologický postup. Proto probíhají dva nátěry – první základní a druhý finální.

První (základní) nátěr klempířských prvků

Ruční nátěry okapů jsou kvalitnější, proto stále zůstáváme u této technologie. Díky nanášení barvy štětkou, válečkem či airless strojem se barva dostane i do záhybů, mezi okapy a do ostatních těžko přístupných míst. Používáme barvy značek Denasil, Relius roof flex w a Meffert, které byly speciálně vyvinuty pro nátěr klempířských prvků. Všechny tyto barvy mají výbornou krycí schopnost, vysokou elasticitu a přilnavost k silikátovým podkladům. Tyto barvy rychle schnou, mají dlouhou životnost a výbornou odolnost proti povětrnostním vlivům. Chrání klempířské prvky, okapy a svody proti působení vody i proti UV záření.

Druhý (finální) nátěr klempířských prvků

Finální nátěr klempířských prvků se provádí až po dokonalém vyschnutí prvního nátěru, a to pomocí airless stroje. Díky finálnímu nátěru vznikne na okapech a svodech jednolitý film barvy. Finálním nátěrem tento proces renovace končí.

Kontaktujte nás

V případě zájmu o nátěr klempířských prvků, nátěr okapů a svodů, nás neváhejte kontaktovat.

Kontaktujte nás

Máte problém se střechou? Kontaktujte nás! Konzultace zdarma.