Zavolejte nám +420 603 221 814 nebo napište klempirdambor@seznam.cz

Pokud vás trápí průsak vody a průnik vlhkosti, nabízíme vám optimální a navíc trvanlivé řešení v podobě oplechování. Stavební konstrukce tak bude chráněna před případným promáčením a následným bobtnáním a odpadáváním omítky.

Nejčastěji oplechujeme prostupy krytinou pro antény, tyče, routery a vzduchotechniku, které mají kruhový průřez. Dále se tímto způsobem upravuje také okolí komínu. Oplechovat lze ale též okapy, úžlabí, nadezdívky, římsy, parapety, vikýře a lemování zdí.

K oplechování komínů i prostupů se využívají pozinkované, titanzinkové, měděné, nebo hliníkové plechy v různých tloušťkách i barvách.

Oplechování komínu

Oplechování čtvercového nebo obdélníkového komína se provádí ze čtyř stran a tudíž ze čtyř dílů plechu. Důležité je, aby všechny díly plechu byly osazeny po spádu tekoucí vody na střeše. Jen tak může oplechování plnit svou funkci. Nakonec je práce zakončena ukončovací krycí lištou.

Oplechování prostupů

Prostupy krytinou je možné provádět za použití gumových těsnících manžet anebo klempířsky. V případě oplechování prostupů je lemování utěsněné nerezovou stahovací páskou.

V případě zájmu o oplechování komínů i prostupů v Brně a okolí, kontaktujte naše klempířství.

Kontaktujte nás

Máte problém se střechou? Kontaktujte nás! Konzultace zdarma.