Zavolejte nám +420 603 221 814 nebo napište klempirdambor@seznam.cz

Oplechování střechy má svůj smysl. Kovová oplechování nabízí optimální a trvanlivou ochranu před průnikem vody do střechy. Díky tomu je objekt ochráněn před promáčením, bobtnáním, případně i odpadáním omítky. A to jak při letním přívalovém dešti, tak i při zimních mrazech.

Boční a přední lemování

Lemování je prováděno u okrajů střešních plášťů. Své uplatnění najde v místech, kde ze střešního pláště vystupuje svislá stavební konstrukce. Jde například o zdivo, atiku, komíny nebo střešní okna. Vaše střecha nabízí buďto lemování po spádu střechy, kterému se říká boční lemování, případně je možné lemování přední, čímž se lemování zasouvá pod střešní krytinu a na konci lemování se provádí zpětný ohyb.

Závětrná lišta

Pro přesahující konec střechy, i u některých štítů střechy, se provádí takzvaná závětrná lišta. Lze jí provést v podstatě u všech typů střešních krytin. Nejčastěji je však používaná u plechových krytin, které imitují tašky, nebo u eternitů a šindelů. U taškových krytin je závětrná lišta používána zřídkakdy, jelikož se zde spíše osvědčil systém krajových tašek. Závětrná lišta se provádí v několika tvarových variantách.

Kontaktujte nás

Pokud uvažujete o oplechování střechy, případně si s ním nevíte rady, můžeme vám pomoci. Klempířství Dambor je zárukou kvality. Své služby nabízíme převážně v Brně a jeho přilehlém okolí. Pro více informací nás neváhejte kontaktovat.

Kontaktujte nás

Máte problém se střechou? Kontaktujte nás! Konzultace zdarma.