Zavolejte nám +420 603 221 814 nebo napište klempirdambor@seznam.cz

Rekonstrukce a oprava střechy je dnes více než aktuální téma, zvláště u starších domů, které doposud nemají novou střešní krytinu. Oprava střechy při zatékání však nespočívá pouze ve výměně střešní krytiny, ale také velmi záleží na kvalitní izolaci, protože zatékání může být způsobeno dírou ve střeše, ale velmi často také nekvalitní a špatnou izolací. Problematická místa, kterými obvykle zatéká jsou okolo střešních oken, nároží a další jiné přechody. Může dojít také k zatečení vody do konstrukcí podlah.

V některých případech nemusí jít při zatékání vodu vzniklou srážkami, která by protekla skrze střešní krytinu. Někdy se může stát, že jde o vodu, která vzniká kondenzací ve střešním plášti. Složení střešního pláště musí odpovídat využití budovy, prostředí a klimatickým podmínkám.

Vrstvy pláště, které jsou velmi důležité pro kvalitní střešní krytinu a měly by se na střeše nacházet:

  • parotěsná zábrana
  • tepelná izolace
  • difúzní fólie
  • větraná mezera
  • hydroizolace

Příčiny zatékání do střechy

Ať už máte na svém domě skládanou střešní krytinu či plechovou krytinu, v obou případech může dojít a také dochází k zatékání. U skládané střešní krytiny bývá obvyklou závadou nevyhovující, malý spád střechy. U plechových krytin se obvykle v případě problému setkáme s nedokonale provedenými konstrukčními detaily. Je třeba, aby překrytí plechů přes sebe bylo provedeno bezchybně, protože v případě deště nebo sněhu se zafoukáním větru dostává veškerá voda pod krytinu. Abychom předešli případnému zatékání, je třeba také zajistit odtok srážkové vody ze střechy a mít správně nadimenzované svody a střešní žlaby. V případě, že se sníh a led drží na střešní krytině, je dobré zvážit, zda není lepší použít topné kabely. Sníh a led ta nezůstává dlouho na střeše a sníží se tím riziko zatékání. Tyto topné kabely jsou ovládány automaticky pomocí čidel.

Kontaktujte nás

Opravy střech v Brně provádí naše firma Klempířství Dambor. Nabízíme celkovou rekonstrukci vaší střechy, po které již nebude zatékat do Vašeho domu.

Kontaktujte nás

Máte problém se střechou? Kontaktujte nás! Konzultace zdarma.