Zavolejte nám +420 603 221 814 nebo napište klempirdambor@seznam.cz

Jednou z nejdostupnějších střech pro váš dům, chatu, nebo chalupu, je jednoznačně ta plechová. Pokud se pokládka plechových střešních krytin provede kvalitně, pak může posloužit opravdu mnoho let. Vyvracíme tak mýtus o tom, že plechová střecha má kratší životnost, než například střecha s klasickými taškami. Dalším příjemným plusem, při rozhodování jakou střechu použít, může být použití jednoduššího krovu. Plechová krytina má několikanásobně nižší hmotnost, tudíž se konstrukce celého krovu může zjednodušit a tedy i výrazně zlevnit. 

Plechová střecha při silném větru

Často se setkáváme s názorem, že plechová střecha neodolá silnému větru. Není to pravda. Vše je opět dáno především typem a množstvím kotevního materiálu, a pak samozřejmě nejdůležitější vliv na odolnost má již tolikrát zmiňovaná kvalita práce.

Izolace plechové střechy

V zimě prosákne sníh, v létě nám bude pod plechovou střechou příšerné horko. Kvalitní pokládka plechových střešních krytin samozřejmě obsahuje pojistné hydroizolační vrstvy. Ty odvádí kapaliny pryč ze střechy. Je třeba si také uvědomit, že plechová střecha má daleko méně spojů, nežli například zmiňovaná střecha s taškami. Proto se přírodních živlů skutečně bát nemusíte. Teplo v objektu je pak závislé na správném návrhu a provedení tepelně-izolačních vrstev, které se také promítnou na hlučnosti krytiny. Použité tepelně-izolační vrstvy by tak měli mít dostatečně akustické parametry.

Kontaktujte nás

Pro plechové střechy Brno a okolí zajišťujeme veškeré klempířské a pokrývačské práce. V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat.

Kontaktujte nás

Máte problém se střechou? Kontaktujte nás! Konzultace zdarma.