Zavolejte nám +420 603 221 814 nebo napište klempirdambor@seznam.cz

Aby střecha fungovala dokonale, je nutné mít kvalitně provedený okapový systém. Naše klempířství se zabývá dodávkou a montáží okapových syystémů.

Z čeho se skládá okapový systém?

Okapový systém se skládá z mnoha prvků. Jsou to:

  • žlaby (žlabové koncovky, kotlíky, rohy, háky a spojky)
  • koleno
  • svod
  • objímka svodu
  • výtokové koleno.

Z jakých materiálů se vyrábí okapy?

Na trhu existuje nepřeberné množství materiálů, z nichž každý má své výhody. Nejčastěji námi používaný materiál je pozink, který patří k cenově nejdostupnějším. Pozink je ocel upravená galvanizací, což je povrchová úprava spočívající v nanesení malé vrstvy zinku, která zabraňuje kontaktu se vzduchem a tím i korozi. Pozink však vyžaduje pravidelnou údržbu a obnovu zinkové vrstvy. Dalším typem materiálu je titanzinek a měď. Oba jsou již ve vyšší cenové kategorii. Mají však vysokou odolnost proti nepříznivým povětrnostním podmínkám a není nutná takřka žádná údržba. Časem sice mění svůj vzhled (v důsledku kontaktu s okolním vzduchem), ale jejich vlastnosti ani odolnost se nemění.

Samostatnou skupinou jsou okapové systémy plastové, které se vyznačují zejména cenovou dostupností, nižší hmotností než u kovových okapů a taky absencí koroze. Jako nevýhoda se může jevit ne příliš atraktivní vzhled, ale především mnohem nižší pevnost.

Kontaktujte nás

V případě zájmu se na nás obraťte s dotazem nebo nezávaznou poptávkou a my zrealizujeme návrh okapového systému přesně vám na míru.

Kontaktujte nás

Máte problém se střechou? Kontaktujte nás! Konzultace zdarma.